Září 2017

Italy

13. září 2017 v 0:13 | Chris |  Travel
Letošní prázdniny byly jedny z mých nejlepších. Ačkoli už nestuduji, tak pro mě léto vždycky bude mít tohle označení.

První týden v Itálii jsme trávili u pobřeží moře, koupali se a samozřejmě odpočívali. Nezapomnělo se nám stát pár nepříjemností jako výpadek klimatizace, jeden den nekonečného deště a ztráta másla do těstovin. Po tom všem ale můžu zpětně říct, že to byla legrace.Na poslední dva dny jsme měli vymyšlené 3 výlety. Navštívili jsme místa jako bylo městečko San Gimignano (Manhattan středověku, jelikož se tu tenkrát místní boháči předháněli v tom, kdo postaví vyšší věž. Byl to znak moci, díky kterému se mnoho těchto věží dochovalo až dodnes. Ohledně věží zde platil i zákon, že za každou jednu zbouranou věž musí vlastník postavit jednu novou.) Město Volterra a v neposlední řadě Pisa s její bohatou škálou pámatek.


(Volterra a San Gimignano)

To nejznámější v Pise je soustředěno na tzv. Náměstí zázraků (Piazza dei Maracoli), je tam velkolepé baptisterium (místo, kde se křtí miminka), Dóm panny Marie Nanebevzaté, šikmá věž a posvátné pole (hřbitovní stavba z roku 1277). Díky tomuhle výletu mám asi jedinou reálně použitelnou fotku s bráchou a taky jeho fotku jen tak (nerad se fotí). Často se mě někdo ptá, jak vlastně vypadá..takže konečně mám důkaz o tom, že existuje a není to jen vymyšlená postava. Jmenuje se Filip.

(Pisa)Naší poslední zastávkou byla Florencie.
Jako první musím zmínit místo, kde jsme bydleli. Byl to obří komplex budov, které byly dřív pravděpodobně součástí panského sídla. Tím, jak zde vše upadalo v zapomnění, respektive vše zůstávalo v původní podobě bez oprav, dělalo místo naprosto kouzelným. Byly zde obří zahrady asi ve třech patrech, kde se nacházely staré sochy, fontánky a také skleník s květinami. Ve druhém zahradním patře byla asi má nejoblíbenější část. Kamenný bazén s nepopsatelnou atmosférou. Z jedné strany byla zeď a na ní čtyři sochy, dva psy a dvě kočkovité šelmy (nelze přesně určit). Kromě toho byl odsud, ale i z mnoha dalších míst, výhled na celou Florencii. Ačkoli někteří lidé zcela určitě preferují luxusní hotely v kompletní novotě, já bych neměnila. Genius Loci. To místo ve mě zůstane ještě hodně dlouho a doufám, že se tam jednou vrátím.Do centra, na most zlatníků Ponte Vecchio, to z apartmánu bylo pár minut. Takže jsme si vše stačili prohlédnout několikrát i v době, kdy tam ještě neproudily davy turistů. Co určitě stojí za zmínění jsou všudypřítomní a velmi otravní pouliční prodejci. Prodávají plakáty slavných obrazů, ale i Fidget spinnery, selfie tyče, hodinky nebo sluneční brýle. V těsných uličkách se mi dokonce podařilo na jeden takový plakát šlápnout, což ode mě nebyla žádná sponntání zlobivost, ale prostě nehoda, se kterou se musí počítat. Když začne pršet, okamžitě se v nabídce těchto prodejců objeví deštníky. To je možná jejich nejvýnosnější chvilka, kdy si je většina turistů v bezvýchodné situaci donucena deštník koupit. No jo, to počasí!


Jedna z milých věcí, která ale zaujme opravdu každého, jsou mistrovská díla, která vznikají na chodníku přímo před vašima očima.


Nutností všech milovníků umění je rozhodně navštívit galerii Uffizi. Je to nádherné místo, ke kterému ovšem vede nejdelší fronta na světě, ve které můžete strávit i několik hodin. Proto je lepší kupovat si vstupenky online, což musíte už několik měsíců předem a platí se za to samozřejmě tučná přirážka. Rozhodně to ale za ty peníze stojí a minimálně jednou za život by se tam měl každý podívat. Už jen proto, že tam jsou umístěna ta nejznámější umělecká díla, jako třeba Botticelliho obraz Zrození Venuše.
Já, malá Kristýnka, jsem si u každýho toho nejvíc top obrazu vystála důlek, než jsem se dostala do nejlepšího bodu stání..pro fotografii, ale bylo to třeba. Japonci museli počkat.


Ko(smeti)ka

8. září 2017 v 12:45 | Chris |  Makeup

Starý lesky nevyhazuj aneb 2 typy co s nima!

Typ 1) Aplikuj třpytky

Jednou takhle v pátek, kdy jsem si řekla, že pro sebe něco udělám a vytáhnu se do společnosti, jsem si udělala krásný fialový stíny s přechodem do zlata (možná jste viděli na instagramu). Bylo to poměrně výrazné líčení a rtěnka do barvy mi už přišla přehnaná, takže jsem se v tom vyfotila a hledala něco, čím to trochu ztlumit.
No a proč to celé říkám - to je vlastně to ono něco, proč mě napadlo napsat tenhle článek.
Použila jsem svůj x let starý lesk na rty, který jsem už chtěla vyhodit a na něj pak aplikovala trochu třpytek, z čehož naprosto náhodou vznikla velká krása, která může z každýho obyč starýho lesku udělat během vteřin velkej boom ve vašem líčení .Takže..Typ 2) Použij lesk na oči

V souvislosti s tím jsem si taky vzpomněla na své nedávno koupené lesky od Macu, ze kterých ač jsem měla velkou radost nepoužívám a nikdy jsem nepoužila na rty (kromě prvního testování, kdy se to po pár minutách rozpilo kolem rtů a vypadalo to ..abych tak pozitivně řekla..krásně na zombie bál (fialová a zelená barva)).
Naštěstí dnešnímu líčení se meze nekladou, a tak se z lesků na rty, staly rázem mokré stíny na oči.

Co vím, tak jako jeden z mála přípravků, které jsou u nás k dostání, se na mokrý efekt prodává Lid Lacquer od Nyxu (189,-) a jelikož ho mám, tak můžu říct, že to od klasického lesku není až takový rozdíl + ušetříte peníze, stačí být trošku kutilka.