Ko(smeti)ka

8. září 2017 v 12:45 | Chris |  Makeup

Starý lesky nevyhazuj aneb 2 typy co s nima!

Typ 1) Aplikuj třpytky

Jednou takhle v pátek, kdy jsem si řekla, že pro sebe něco udělám a vytáhnu se do společnosti, jsem si udělala krásný fialový stíny s přechodem do zlata (možná jste viděli na instagramu). Bylo to poměrně výrazné líčení a rtěnka do barvy mi už přišla přehnaná, takže jsem se v tom vyfotila a hledala něco, čím to trochu ztlumit.
No a proč to celé říkám - to je vlastně to ono něco, proč mě napadlo napsat tenhle článek.
Použila jsem svůj x let starý lesk na rty, který jsem už chtěla vyhodit a na něj pak aplikovala trochu třpytek, z čehož naprosto náhodou vznikla velká krása, která může z každýho obyč starýho lesku udělat během vteřin velkej boom ve vašem líčení .Takže..Typ 2) Použij lesk na oči

V souvislosti s tím jsem si taky vzpomněla na své nedávno koupené lesky od Macu, ze kterých ač jsem měla velkou radost nepoužívám a nikdy jsem nepoužila na rty (kromě prvního testování, kdy se to po pár minutách rozpilo kolem rtů a vypadalo to ..abych tak pozitivně řekla..krásně na zombie bál (fialová a zelená barva)).
Naštěstí dnešnímu líčení se meze nekladou, a tak se z lesků na rty, staly rázem mokré stíny na oči.

Co vím, tak jako jeden z mála přípravků, které jsou u nás k dostání, se na mokrý efekt prodává Lid Lacquer od Nyxu (189,-) a jelikož ho mám, tak můžu říct, že to od klasického lesku není až takový rozdíl + ušetříte peníze, stačí být trošku kutilka.Linky? Linky!

Používáte linky? V tom případě hádám, že to jsou nejčastěji linky v podobě pera. Pero je fajn, super se s nim pracuje ALE! A to je fakt,moc nevydrží. To , že prodejci šetří na čokoládě do sušenek je jasná známka toho, že se šetří všeobecně všude a na všem, včetně lidí jako takových. Proč by se teda nešetřilo na naplni do pera, jehož naplň si nemůžeme nijak zkontrolovat. Proto říkám, zkuste linky v kalíšku, nebojte se toho!
Přiznávám se, že jsem si kalíček s linkama koupila spíš proto, že jsem se chtěla naučit s nima pracovat, než že bych přemýšlela o tom, jak dlouho mi vydrží. Když už jsme ale u toho, tak vydrží pekelně dlouho a i když jsou o dost dražší než pero, vyplatí se! Ušetříte si tak spoustu času i peněz!
Moje první pokusy byly katastrofální, linky mi nešly roztírat, používala jsem špatný štětce, neustále jsem to dělala znova a znova až jsem měla uplně rudý bolavý oko...to všechno, abych o tom dnes mohla napsat a ušetřit vás stejný zbytečný cesty :D..možná...
Já mám linky od Rimmelu, mám je už minimálně rok a stále skoro plné. Jak?Tak!
1) Linky je lepší si zředit. Ne vodou, ale nejlíp třeba bází pod makeup. Stanou se tak lépe roztíratelné a nikde se netvoří hrudky černý barvy. Báze stejně jako na obličeji v linkách zaschne a nijak je nerozmazává.
2) Vyber si štěteček, se kterým se ti bude dobře pracovat. Kosmetické štětce na linky mívají maličkou hlavičku střiženou do špičky. Určitě se ale dá použít i štětec z výtvarných potřeb. Než ho koupíte, určitě si na něj šáhněte. Štětinky by měly být velmi jemné, aby neškrábaly. U kvalitních štětců by s tím ale problém být neměl.

Já mám štěteček od Macu,který má silnější hlavičku s tenkou špičkou, což mi vyhovuje v tom, že můžu na jeden tah udělat tenkou i silnou linku a nemusím se vracet, abych ji vybarvila. Záleží jak jste zvyklé linku malovat.


Řasy? Řasy!

Poslední radička od Týny rozumbrady je, jak se starat o umělé řasy, abyste je nemuseli po prvním použití vyhodit a mohli je opakovaně používat. No a pokud je ještě nepoužíváte, je minimálně čas to zkusit, budete připravený! :D

Po odlepení řasy musíte očistit. To uděláte nejdřív tak, že je očistíte nějakým odličovacím přípravkem od řasenky. Lepidlo vám pravděpodobně bude dál držet a odíbávat ho může řasy poškodit, takže pro změkčení lepidla použijte krém a nechte ho chvíli působit. Lepidlo pak půjde snadno dolu a řasy jsou ready pro další look. :) Určitě si nechávejte krabičky, kam si je pak můžete zase uklidit.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama