Březen 2018

Instagram a 3 typy jak ho vylepšit!

19. března 2018 v 17:05 | Chris |  Aktuality
Instagram je dnes něco, čim mnoho z nás žije a člověk si už těžko dokáže představit, že by si dělal fotky jen tak, aby mu ležely na věky věků v galerii mobilu. Dost často díky tomu sdílíme každou kravinu, kde je špatný světlo a neni tam nic zajímavýho ani pro naše kamarády a už vůbec pro novýho potencionálního followera, kterej nás třeba nezná.
Já se o instagram starám 24/7 a buduju si ho už roky tak, aby odpovídal určitý vizi, kterou mám v hlavě. Jak vést instagram nemá žádný pravidla, ale ty by sis je měl(a) udělat. Těch postupů je mrak, daj se sdílet fotky do sloupců, že všechny budou barevný jen ta uprostřed bude černobílá, nebo se to dá sdílet do řádku - vždycky tři fotky , který maj náký pojítko.. prostě je to jen o vaší fantazii.

Tady jsou další tři typy, který považuju za ty nejjednoduší a který Vás můžou inspirovat + apka k usnadnění na konec.

1) Účel, zaměření, poslání

První věc, kterou je třeba si ujasnit je, jaký má tvůj profil poslání. To znamená uvědomit si, co tam chceš prezentovat. Jestli je to jen místo, kde sdílíš fotky pro kamarády a chceš to tam mít hezký, nebo si chceš udělat reklamu na něco co děláš, případně na něco co prodáváš a podle toho to pak vést dál.
To je podle mě i základní kámen úrazu mnoha firem, který maj svůj profil na způsob barevnýho a obsahovýho mišmaše. To fakt nemám ráda a málo kterej takovej profil bych dlouhodobě sledovala. Takže každej kdo příjde na tvůj profil by si měl udělat nakej jasnej názor, o tom jakej typ člověka jsi, nebo co přesně děláš a co se právě rozhodl nebo rozhodne sledovat.
Jako naprosto ukázkovej příklad jsem si vybrala profil Lucie Taranove, všem je hned jasné, že se věnuje makeupu a stylingu.


2) Styl

Velmi důležitá věc, která o tvym instagramu hodně prozradí a dost to souvisí s bodem č. 1. Co myslím stylem ti hned ukážu. Pokusím se to říct jednoduše, ačkoli začínám mít pocit, že to člověk musí spíš cítit než chápat. Malířku Lénu Brauner jistě znáte, její svět je doslova pohádkový a i její instagram působí přesně stejně. Příroda, víly, kouzla, obrazy. A všechny fotky mají takový béžový filter, čímž se drží určitý koncept. Drží si takový vintage styl, který má ráda a každému to je na první pohled jasné. Člověk, který její profil bude sledovat už předem ví, v jakém duchu se ponesou její další příspěvky.

3) Barva

Jednoznačně každý kdo přijde na můj profil bude vědět, že mám ráda růžovou. Někdo naopak používá jen černobílé fotky. Tím se celý profil uceluje a dává podle mě vetší smysl. Sdílet různě barevný fotky může bejt samozřejmě taky hezký, ale řekla bych, že to je o to víc komplikovaný, aby to vypadalo jako celek dobře.


Nakonec ještě taková super věc, kterou jsem se naučila dělat a dost se mi osvědčila.

Instagram má pro vaše příspěvky další aplikace, se kterejma můžete dělat zázraky. Boomerang určitě všichni znáte. Co ale můžeš dost dobře využít je aplikace Layout, která má sloužit k tvorbě koláží. Ty už sice zrovna nefrčí tolik jako kdysi, ale můžeš si tam vedle sebe krásně poskládat fotky, který už na instagramu máš a jak by tam případně vypadala fotka nová, jestli se tam stylově, nebo barevně hodí, případně co by bylo dobrý tam dát dřív atp. Ušetří ti to spoustu mazání a svůj profil si můžeš připravovat dopředu až na 9 fotek. Prostě žádný bezhlavý random sdílení už nebude :D

Pracovní pohovor

5. března 2018 v 0:01 | Chris |  Móda

Co si oblíct na pracovní pohovor?

K věci - to, že Ti to bude slušet ještě neznamená, že tu práci dostaneš, ale je dokázáno, že něco málo přes 10% se ti za dobrý vzhled přičte k dobru.

Ať už je ta firma jakkoli friendly, pohovor je formální záležitost a očekává se od tebe, že to chápeš.
Jde samozřejmě i o tebe, takže zvol něco pohodlného a ne moc výstředního.
Vytvořila jsem dvě verze outfitů, které bych zvolila já. Jednu v tmavých a jednu ve světlých barvách. Jsem velký milovník baretů, takže jsem u obou verzí použila baret. Kromě toho se tam taky prolnul pro mě velmi typický znak, kdy nechávám vyniknout nohy a schovávám bříško. Ráda nosím sukně , případně legíny nebo úzké kalhoty s dlouhou halenkou přes zadek.
Co mě občas hodně vyděsí je, když potkám slečnu, která si spletla legíny a punčocháče. Tak prosím vás - pokud to má ze zadu na zadku takový ty dvě čáry , tak to jsou punčocháče a opravdu by se hodilo si k nim vzít i něco víc, než krátkou bundu.
Třeba můj tatínek legíny přímo nenávidí a jak sám řekl - přijde mu to velmi asexuální. To jsem si vzala k srdci a od té doby legíny bez ničeho delšího nevezmu na sebe. Přesto jsem se jich ale nedokázala vzdát, protože jsou velmi pohodlné a tvoří nedílnou součást mého šatníku. Nebudu si stěžovat na tlouštku, ale pravda je, že najít kalhoty, které by mi byly přes zadek a zároveň mi neodstávaly v pase je pro mě víc než problematické. Plus mám pocit, že mi kalhoty nesluší a nemam je ráda.
Další věc, kterou bych asi charakterizovala svůj styl jsou cardigany a opět delší až přes zadek.

1) Tmavý set

Pro zajímavost přikládám význam barev, které jsem v outfitech použila.

Pro mě osobně je černá barva dost často barvou, kterou nosím, když chci být nepřístupná a držet si odstup. Je to pro mě barva "opatrná". Barva, která skryje to co mám uvnitř pod drsnou slupku. Cítím se tak silnější a sebevědomější. Červená pro mě zase nesymbolizuje srdečnost, ale divokost, hravost a energii.
Celkově by tak look měl působit jakože ho nosí osoba plná energie a zapálenosti pro práci. Osoba, která je schopná, má smysl pro řád a je opatrná na svůj osobní život, který má od práce jasně oddělený.

Černá barva
"symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření."
Červená barva
"Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii.Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých omezených názorů až k agresivitě."



2) Světlý set

Světlý set jsem volila podobně jako ten předešlý, akorát jsem místo sukně použila legíny. Co se barev týče, tak světlejší barvy celkově omlazují, přinášejí pocit něčeho svěžího a optimistického. Od osoby v takovém oblečení bych očekávala především to, že to bude člověk, se kterým se dobře pracuje. Někdo kdo je dobře naladěný, dělá práci svědomitě a včas. Ačkoli růžovou barvu popisují jako barvu naivity, nebrala bych to jako jasnou věc. Třeba pro mě je to klasická "bitch" barva. Barva pro někoho, kdo jen vypadá jako zlatíčko, ale ve skutečnosti umí píchnout přesně tam, kde to zabolí. Vzpomeňte si na Dolores Ambridgovou z Harryho Pottera. S popisem světle modré už můžu jedině souhlasit a doplnit jen o to, že pro pracovní pohovor se perfektně hodí.

Každopádně co se barev týče, jsem si zcela jistá, že i ony mají svou pozitivní a negativní stranu a nikdy není nic 100%. Mohou na každého působit zcela odlišně. :)

Bílá barva "Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení."
Růžová barva "Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené."
Světle modrá "Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch při jednání s úřady "