Instagram a 3 typy jak ho vylepšit!

19. března 2018 v 17:05 | Chris |  Aktuality
Instagram je dnes něco, čim mnoho z nás žije a člověk si už těžko dokáže představit, že by si dělal fotky jen tak, aby mu ležely na věky věků v galerii mobilu. Dost často díky tomu sdílíme každou kravinu, kde je špatný světlo a neni tam nic zajímavýho ani pro naše kamarády a už vůbec pro novýho potencionálního followera, kterej nás třeba nezná.
Já se o instagram starám 24/7 a buduju si ho už roky tak, aby odpovídal určitý vizi, kterou mám v hlavě. Jak vést instagram nemá žádný pravidla, ale ty by sis je měl(a) udělat. Těch postupů je mrak, daj se sdílet fotky do sloupců, že všechny budou barevný jen ta uprostřed bude černobílá, nebo se to dá sdílet do řádku - vždycky tři fotky , který maj náký pojítko.. prostě je to jen o vaší fantazii.

Tady jsou další tři typy, který považuju za ty nejjednoduší a který Vás můžou inspirovat + apka k usnadnění na konec.

1) Účel, zaměření, poslání

První věc, kterou je třeba si ujasnit je, jaký má tvůj profil poslání. To znamená uvědomit si, co tam chceš prezentovat. Jestli je to jen místo, kde sdílíš fotky pro kamarády a chceš to tam mít hezký, nebo si chceš udělat reklamu na něco co děláš, případně na něco co prodáváš a podle toho to pak vést dál.
To je podle mě i základní kámen úrazu mnoha firem, který maj svůj profil na způsob barevnýho a obsahovýho mišmaše. To fakt nemám ráda a málo kterej takovej profil bych dlouhodobě sledovala. Takže každej kdo příjde na tvůj profil by si měl udělat nakej jasnej názor, o tom jakej typ člověka jsi, nebo co přesně děláš a co se právě rozhodl nebo rozhodne sledovat.
Jako naprosto ukázkovej příklad jsem si vybrala profil Lucie Taranove, všem je hned jasné, že se věnuje makeupu a stylingu.


2) Styl

Velmi důležitá věc, která o tvym instagramu hodně prozradí a dost to souvisí s bodem č. 1. Co myslím stylem ti hned ukážu. Pokusím se to říct jednoduše, ačkoli začínám mít pocit, že to člověk musí spíš cítit než chápat. Malířku Lénu Brauner jistě znáte, její svět je doslova pohádkový a i její instagram působí přesně stejně. Příroda, víly, kouzla, obrazy. A všechny fotky mají takový béžový filter, čímž se drží určitý koncept. Drží si takový vintage styl, který má ráda a každému to je na první pohled jasné. Člověk, který její profil bude sledovat už předem ví, v jakém duchu se ponesou její další příspěvky.

3) Barva

Jednoznačně každý kdo přijde na můj profil bude vědět, že mám ráda růžovou. Někdo naopak používá jen černobílé fotky. Tím se celý profil uceluje a dává podle mě vetší smysl. Sdílet různě barevný fotky může bejt samozřejmě taky hezký, ale řekla bych, že to je o to víc komplikovaný, aby to vypadalo jako celek dobře.


Nakonec ještě taková super věc, kterou jsem se naučila dělat a dost se mi osvědčila.

Instagram má pro vaše příspěvky další aplikace, se kterejma můžete dělat zázraky. Boomerang určitě všichni znáte. Co ale můžeš dost dobře využít je aplikace Layout, která má sloužit k tvorbě koláží. Ty už sice zrovna nefrčí tolik jako kdysi, ale můžeš si tam vedle sebe krásně poskládat fotky, který už na instagramu máš a jak by tam případně vypadala fotka nová, jestli se tam stylově, nebo barevně hodí, případně co by bylo dobrý tam dát dřív atp. Ušetří ti to spoustu mazání a svůj profil si můžeš připravovat dopředu až na 9 fotek. Prostě žádný bezhlavý random sdílení už nebude :D
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. března 2018 v 7:20 | Reagovat

Instagram nemám a ani po něm netoužím, stačí mi Facebook :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama