Pracovní pohovor

5. března 2018 v 0:01 | Chris |  Móda

Co si oblíct na pracovní pohovor?

K věci - to, že Ti to bude slušet ještě neznamená, že tu práci dostaneš, ale je dokázáno, že něco málo přes 10% se ti za dobrý vzhled přičte k dobru.

Ať už je ta firma jakkoli friendly, pohovor je formální záležitost a očekává se od tebe, že to chápeš.
Jde samozřejmě i o tebe, takže zvol něco pohodlného a ne moc výstředního.
Vytvořila jsem dvě verze outfitů, které bych zvolila já. Jednu v tmavých a jednu ve světlých barvách. Jsem velký milovník baretů, takže jsem u obou verzí použila baret. Kromě toho se tam taky prolnul pro mě velmi typický znak, kdy nechávám vyniknout nohy a schovávám bříško. Ráda nosím sukně , případně legíny nebo úzké kalhoty s dlouhou halenkou přes zadek.
Co mě občas hodně vyděsí je, když potkám slečnu, která si spletla legíny a punčocháče. Tak prosím vás - pokud to má ze zadu na zadku takový ty dvě čáry , tak to jsou punčocháče a opravdu by se hodilo si k nim vzít i něco víc, než krátkou bundu.
Třeba můj tatínek legíny přímo nenávidí a jak sám řekl - přijde mu to velmi asexuální. To jsem si vzala k srdci a od té doby legíny bez ničeho delšího nevezmu na sebe. Přesto jsem se jich ale nedokázala vzdát, protože jsou velmi pohodlné a tvoří nedílnou součást mého šatníku. Nebudu si stěžovat na tlouštku, ale pravda je, že najít kalhoty, které by mi byly přes zadek a zároveň mi neodstávaly v pase je pro mě víc než problematické. Plus mám pocit, že mi kalhoty nesluší a nemam je ráda.
Další věc, kterou bych asi charakterizovala svůj styl jsou cardigany a opět delší až přes zadek.

1) Tmavý set

Pro zajímavost přikládám význam barev, které jsem v outfitech použila.

Pro mě osobně je černá barva dost často barvou, kterou nosím, když chci být nepřístupná a držet si odstup. Je to pro mě barva "opatrná". Barva, která skryje to co mám uvnitř pod drsnou slupku. Cítím se tak silnější a sebevědomější. Červená pro mě zase nesymbolizuje srdečnost, ale divokost, hravost a energii.
Celkově by tak look měl působit jakože ho nosí osoba plná energie a zapálenosti pro práci. Osoba, která je schopná, má smysl pro řád a je opatrná na svůj osobní život, který má od práce jasně oddělený.

Černá barva
"symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření."
Červená barva
"Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii.Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých omezených názorů až k agresivitě."2) Světlý set

Světlý set jsem volila podobně jako ten předešlý, akorát jsem místo sukně použila legíny. Co se barev týče, tak světlejší barvy celkově omlazují, přinášejí pocit něčeho svěžího a optimistického. Od osoby v takovém oblečení bych očekávala především to, že to bude člověk, se kterým se dobře pracuje. Někdo kdo je dobře naladěný, dělá práci svědomitě a včas. Ačkoli růžovou barvu popisují jako barvu naivity, nebrala bych to jako jasnou věc. Třeba pro mě je to klasická "bitch" barva. Barva pro někoho, kdo jen vypadá jako zlatíčko, ale ve skutečnosti umí píchnout přesně tam, kde to zabolí. Vzpomeňte si na Dolores Ambridgovou z Harryho Pottera. S popisem světle modré už můžu jedině souhlasit a doplnit jen o to, že pro pracovní pohovor se perfektně hodí.

Každopádně co se barev týče, jsem si zcela jistá, že i ony mají svou pozitivní a negativní stranu a nikdy není nic 100%. Mohou na každého působit zcela odlišně. :)

Bílá barva "Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení."
Růžová barva "Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené."
Světle modrá "Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch při jednání s úřady " 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama